Boete voor gemeenten voor te weinig vuilnis

Boete voor gemeenten voor te weinig vuilnis

ZEELAND - De Zeeuwse gemeenten hebben een boete gekregen van ongeveer 470.000 euro van Delta Milieu, omdat er afgelopen jaar te weinig afval is aangeleverd door de gemeenten en hun inwoners.

ZEELAND - De Zeeuwse gemeenten hebben een boete gekregen van ongeveer 470.000 euro van Delta Milieu, omdat er afgelopen jaar te weinig afval is aangeleverd door de gemeenten en hun inwoners.

Minimumnorm In het contract van de gemeenten met Delta Milieu is een bepaalde mininumnorm afgesproken voor de hoeveelheid afval die wordt aangeboden. De gemeenten zaten daar ruim 4000 ton onder. Volgens het contract gaat dan een boeteclausule in werking.

Contract Sinds 2002 heeft Delta Milieu een contract als afvalverwijderaar met de gemeenten, die verenigd zijn in het OLAZ. Het is voor het eerst dat er te weinig afval wordt aangeboden. De verwachting is dat dat beeld de komende jaren niet zal veranderen. Het contract loopt nog tot 2017. De partijen gaan daar waarschijnlijk binnenkort over praten.

Boete De boete wordt verdeeld over de gemeenten. De gemeente Schouwen-Duiveland moet bijvoorbeeld zo’n 45.000 euro betalen. Waar dat geld vandaan moet komen is nog niet bekend.

laatste keer aangepast:
vr 01-07-2011, 23:01
regio:
zeeland
delen:

Reacties

Nieuwe reactie inzenden

De inhoud van dit veld is privé en zal niet openbaar worden gemaakt.
  • Adressen van webpagina's en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Toegelaten HTML-tags: <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Regels en paragrafen worden automatisch gesplitst.

Meer informatie over formaatmogelijkheden

Door gebruik van dit formulier accepteer je de Regels voor reacties.