CDA wil tweede kerncentrale in Borssele

CDA wil tweede kerncentrale in Borssele

VLISSINGEN - Als Nederland een tweede kerncentrale krijgt dan moet die bij Borssele komen. Dat zei CDA-lijsttrekker Jan Peter Balkenende zaterdag in Vlissingen.

Samen met zo'n 150 Zeeuwen uit alle lagen van de samenleving maakte hij een boottocht over de Westerschelde en door de havens van Vlissingen.

Volgens Balkenende is het logisch dat de tweede kerncentrale in Zeeland zou komen omdat hier de kennis en ervaring op het gebied van kernenergie aanwezig is.

Boottocht De minister-president deed in het kader van de verkiezingscampagne Zeeland aan. Hij kwam samen met de ministers Verhagen en Donner naar Vlissingen. Aan boord gingen zij in gesprek met zo'n 150 Zeeuwen over onderwerpen als krimp, de havens, havens en visserij.

Zeeuw Balkenende benadrukte aan boord trots te zijn op Zeeuwse afkomst. "Mijn hart bloeit altijd op als ik in Zeeland kom", zei hij. Op de vraag of hij - als het CDA niet vertegenwoordigd is in een nieuw kabinet - aangesproken mag worden als Zeeuws Kamerlid, antwoordde hij: ""Ik ben iemand die uit de Zeeuwse klei komt en verworteld is met Zeeland. Ik worstel en kom boven. Ik ben iemand die vroeger altijd tussen Goes en Biezelinge naar school fietste, vaak tegen de wind in. Dat doe ik nu ook en ik ga alleen voor de overwinning bij de verkiezingen en voor niets anders."

laatste keer aangepast:
vr 01-07-2011, 22:52
regio:
walcheren
delen:
544-Balkenende

Reacties

Nieuwe reactie inzenden

De inhoud van dit veld is privé en zal niet openbaar worden gemaakt.
  • Adressen van webpagina's en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Toegelaten HTML-tags: <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Regels en paragrafen worden automatisch gesplitst.

Meer informatie over formaatmogelijkheden

Door gebruik van dit formulier accepteer je de Regels voor reacties.