Humanisten Zeeland willen zich verenigen (video)

Humanisten Zeeland willen zich verenigen (video)
Humanisten Zeeland willen zich verenigen (video) © Omroep Zeeland
Humanisme Zeeland
GOES - Toekomst
Volgens de voorzitter van de Walcherse afdeling Rita Douwes klinkt het humanistisch geluid onvoldoende in Zeeland. Samenvoeging van de afdelingen Walcheren, Zeeuws-Vlaanderen en rest van Zeeland tot één Humanistisch Verbond Zeeland zou daar al verandering in kunnen brengen.

Samen

In Zeeland wordt iedere maand een humanistische lezing gehouden. Daarnaast komen de leden van de verschillende afdelingen een paar keer per jaar bij elkaar. Bij zo'n bijeenkomst wordt over van alles gepraat en zijn de vrijdenkers het lang niet altijd met elkaar eens. Maar dat zien ze als iets goeds.

Individueel

"Humanisme is een individuele levensbeschouwing", zegt Douwes. Het richt zich volgens haar op de mens en de menselijke ontwikkeling. Humanisme iedereen op vrij en voor zichzelf na te denken. Daardoor kan het volgens de Walcherse voorzitter zijn dat twee mensen die zich allebei humanist noemen daar een heel andere invulling aan geven.