Grote roetpluim na explosie Dow Terneuzen


Overdruk
Volgens een woordvoerder van Dow ontstond de explosie iets voor tienen door overdruk in een van de plasticfabrieken. Daarbij trad een veiligheidsventiel in werking. Dat moet ervoor zorgen dat de gassen die de overdruk veroorzaken veilig kunnen ontsnappen. Maar door een nog onbekende oorzaak explodeerde het gasmengsel.
Koelen
Volgens de woordvoerder kan dat gebeuren door een aantal factoren. De meest waarschijnlijke is de combinatie van de hoge luchttemperatuur en de hoge luchtvochtigheid. Na de explosie sloot de veiligheidsklep zich weer en werden de sprinklers geactiveerd. Er is geen brand ontstaan; wel is de bedrijfsbrandweer van Dow ingezet om de installatie te koelen.
De roetwolk die boven Terneuzen hangt volgens de woordvoerder te hoog om gevaar op te leveren. De verwachting is dat de wolk langzaam oplost.

