Veerboot Schulpengat aangekomen bij sloper in Gent

Veerboot Schulpengat aangekomen bij sloper in Gent
Veerboot Schulpengat aangekomen bij sloper in Gent © ANP
Laatste meters in Nederland
Laatste meters in Nederland © shipfinder.co
Door het wachten op een loods voor de Westerschelde liep de tocht bij Vlissingen uren vertraging op. Om 05.00 uur passeerde de Schulpengat uiteindelijk de sluizen van Terneuzen, om vervolgens rond 06.15 uur de Nederlandse wateren bij Sas van Gent definitief achter zich te laten.
De laatste reis van de veerboot werd aandachtig gevolgd door een grote schare fans. Dat deden ze onder meer via een live-blog. Daarin werd onder meer gemeld dat op de boulevard in Vlissingen veel belangstelling was.

Sinds 1991

De Schulpengat kwam in 1991 officieel in de vaart. Het schip bood plek aan 242 auto's en 1750 passagiers. Het schip heeft tot 2016 gevaren en daarna nog korte tijd als reserveschip gediend. Inmiddels vaart de TESO tussen Den Helder en Texel met de Dokter Wagemaker uit 2006 en de Texelstroom uit 2016.

Lees ook: