Zoekactie op de Noordzee hervat

NOORDZEE -
Er wordt gezocht met reddingsschepen, helikopters en een vliegtuig. Vanuit Vlissingen gaat de Frans Naerebout de plaats van de aanvaring markeren met boeien.

KNRM Breskens

Ook woensdagavond is met veel inzet gezocht. De omstandigheden waren voor de redders toen zeer moeilijk, zegt Marcel van de Nieuwendijk van de KNRM Breskens die ook werd opgeroepen.

Opvarenden

Van de opvarenden konden woensdagavond 13 mensen worden gered door helikopters en boten in de buurt. Van vier opvarenden staat het vast dat ze zijn overleden. Nog zeven personen zijn vermist. De kans dat zij nog worden gevonden is volgens de Kustwacht vrijwel nul.

Schouwen-Duiveland

De redders van de KNRM Breskens hadden door het zeer slechte weer moeite de plaats van de aanvaring, ongeveer 55 kilometer uit de kust van Schouwen-Duiveland, te bereiken. Eenmaal ter plaatse hebben ze geholpen met zoeken. De bemanning uit Breskens haalde onder meer twee overlevingspakken uit het water.

Foto: Defensie