Speciale BSO van start in Terneuzen

TERNEUZEN -
Het verschil tussen een BSO en een BSO-plus zit hem vooral in de kleinschaligheid. In de plus-variant zitten maximaal acht kinderen in een groep. Op die manier is er veel structuur en begeleiding.
Begeleiding
Voor de BSO-plus werkt de kinderopvang samen met de Zeeuwse jeugd- en opvoedhulporganisatie Juvent. "De kinderopvang gaat vooral over het opvanggedeelte, wij verzorgen de extra's", aldus Serge Stange van Juvent. "Dat houdt in dat een pedagogisch medewerker en een gedragsdeskundige van Juvent op locatie aanwezig zijn voor extra inzicht en begeleiding."
Visie
Volgens Serge Stange is de BSO-plus onderdeel van een nieuwe overkoepelende visie van Juvent. "Eerder kwam het kind naar ons toe nadat het een indicatie had gekregen. Nu gaan wij naar de kinderen toe, zien we ze eerder en kunnen we ze dus eerder bijsturen. Voorkomen is beter dan genezen"