"Meer politiebureaus op platteland"

De regiopolitie wil zo de service aan de bevolking in de dorpen verbeteren.
Dat zegt de korpschef van de Zeeuwse politie, Magchiel Dierckx. De nieuwe zogenoemde operationele bureaus moeten niet alleen spreekuur houden voor de bevolking, maar ook buiten kantooruren een aanspreekpunt zijn.
Dierckx weet nog niet precies hoeveel bureaus erbij moeten komen en waar. Als het aan Dierckx ligt, zal de Zeeuwse politie volgend jaar bij het Europees kampioenschap voetbal EURO 2000, dat in Nederland en België plaatsvindt, gewoon op volle sterkte blijven.
Hij voelt niets voor het plan van minister Peper van Binnenlandse Zaken om speciaal voor het toernooi tien procent van de Zeeuwse agenten uit te lenen aan korpsen elders. Die korpsen moeten Euro 2000 in en om de stadions in goede banen leiden, terwijl Zeeland dan met te weinig politie zou komen te zitten in het toeristenseizoen.